Tilaa sivuston uutiset: Sähköpostiisi | Syötteenä

Kalpamaraton 2010 tulokset

0 kommenttia

Kiitokset kaikille Kalpamaratoniin osallistuneille!

Miehet

1. Mikko Honkasalo, Ilmavoimat, 30 voittoa
2. Herman Bonner, Allez, 29
3. Sami Partti, Allez, 28
4. Jan Bade, HN5O, 25
5. Joonatan Pihlainen PM-BF, 23
6. Sami Miettinen, KuMi, 23
7. Heikki Uuksulainen, Allez, 22
8. Markku Lahtivirta, KaVe, 22
9. Matti Ikäläinen, KaVe, 22
10. Alexander Posnov, Club-SKA-FC, 21
11. Anssi Harjula, Allez, 21
12. Teemu Elonen, Ilmavoimat, 20
13. Pekka Korhonen, Miekka-Miehet, 19
14. Tommi Pitenius, Allez, 19
15. Janne Asplund, HN5O, 18
16. Matti Nykyri, Ilmavoimat, 18
17. Henry Juslin, PM-BF, 18
18. Arimo Kerkelä, SaSä, 17,
19. Juha Parviainen, KuMi, 17
20. Roope Ruusunen, KAVE, 17
21. Jarmo Ranto, KaVe
22. Ilkka Seppänen, SaSä, 16
23. Aarne Rissanen, Allez, 16
24. Ilari Saarinen, SaSä, 15
25. Matias Heikkari, KaVe, 15
26. Mikko Luukkanen, Ilmavoimat, 14
27. Antti Kares, KuMi, 13
28. Jussi Kolehmainen, KaVe,13
29. Markku Vihersalo, Ilmavoimat, 12
30. Ilari Hagelberg, KyMi, 12
31. Lee Kasemets, KaVe, 9
32. Mika Järä, Ilmavoimat, 9
33. Antte Hietaharju, OMS, 7
34. Mohammed Dajani, KyMi, 7
35. Jukka Leino, KyMi 5
36. Ville Tynkkynen, KyMi, 4.

  Kalpamaraton 2010 miesten ottelukaavio (23.5 KiB, 2,094 hits)

Miesten joukkuekilpailu

1.  Allez 2, 8 joukkuevoittoa, (Tommi Pitenius, Sami Partti, Aarne Rissanen)
2.  Ilmavoimat 1, 8, (Mikko Honkasalo, Teemu Elonen, Markku Vihersalo)
3.  Allez 1, 7, (Herman Bonner, Heikki Uuksulainen, Anssi Harjula)
4.  Mix, 7, (Jan Bade, Janne Asplund, Pekka Korhonen)
5.  KaVe2, 5, (Jussi Kolehmainen, Markku Lainevirta, Markku Ranto)
6.  SaSä, 4, (Arimo Kerkelä, Ilari Saarinen, Ilkka Seppänen)
7.  KuMi, 2, (Juha Parviainen, Sami Miettinen, Antti Kares)
8.  KaVe1, 2, (Matti Ikäläinen, Matias Heikkari, Lee Kasemets)
9.  Ilmavoimat 2, 1, (Matti Nykyri, Mika Järä, Mikko Luukkanen)
10.  KyMi, 1, (Ilari Hagelberg, Mohammed Dajani, Ville Tynkkynen).

Naiset

1.    Nina Hyvönen, TMÅF   14 voittoa
2 .   Anni Herranen, RM    14
3.    Anna Zakharova, OMS    11
4.    Laura Salminen, HN5O    11
5.    Saara-Maija Kojo, PM-BF    11
6.    Leila Suvantola, Pyhän Olavin Miekkailijat 2    10
7.    Meri-Maaria Eloranta, EM    9
8 .   Verna Mustonen , EM    9
9 .   Katri Yli-Kovero, EM    9
10.    Sai Väyrynen , RM 3    9
11.    Elvira Aaltonen, PM-BF    8
12.    Sari Kojo, PM-BF    7
13.    Leena Kauranen, SaSä    6
14.    Seija Polkko, Allez    5
15.   Tuula Hietaharju, OMS    5
16.    Katri Pirhonen , Pyhän Olavin Miekkailijat    4
17.    Joanna Muukkonen , KAVE    3
18.    Sari Männikkö, OMS    2

  Kalpamaraton 2010 ottelukaavio naiset (23.2 KiB, 2,376 hits)

Naisten joukkuekilpailu

1 .   MIX 3    (Anni Herranen, Sai Väyrynen, Nina Hyvönen)
2.    PM-BF (Elvira Aaltonen, Saara-Maija Kojo, Sari Kojo)
3.    MIX 2 (Katri Pirhonen, Leila Suvantola, Leena Kauranen)
4.    EM (Meri-Maria Eloranta, Verna Mustonen, Katri Yli-Kovero)
5.    OMS/MIX (Sari Männikkö, Tuula Hietaharju, Anna Zakharova)
6.    MIX 1  (Laura Salminen, Johanna Muukkonen, Seija Polkko)

Seuralyhenteiden selitykset ja seuran kotipaikka

Allez = Keski-Suomen Allez (Jyväskylä)
PM-BF = Porvoon Miekkailijat – Borgå Fäktare (Porvoo)
KuMi = Kuopion Miekkailijat (Kuopio)
SaSä = Saimaan Säilät (Lappeenranta)
KaVe = KalpaVeljet (Tampere)
KyMi = Kymen Miekkailijat (Kouvola)
Mix = sekajoukkueita, joissa miekkailijoita mm. Helsingistä, Espoosta, Tampereelta, Rovaniemeltä ja Pietarista

1

MIX 3

ANNI HERRANEN

SAI VÄYRYNEN

NINA HYVÖNEN

5

2

PM-BF

ELVIRA AALTONEN

SAARA- MAIJA KOJO

SARI KOJO

3

3

MIX 2

KATRI PIRHONEN

LEILA SUVANTOLA

LEENA KAURANEN

3

4

EM

MERI-MARIA ELORANTA

VERNA MUSTONEN

KATRI YLI-KOVERO

2

5

MIX/ OMS

SARI MÄNNIKKÖ

TUULA HIETAHARJU

ANNA ZAKHAROVA

2

6

MIX 1

LAURA SALMINEN

JOHANNA MUUKKONEN

SEIJA POLKKO

0