Tilaa sivuston uutiset: Sähköpostiisi | Syötteenä

Kalpamaraton 2016 tulokset

Kommentit poissa käytöstä

Ottelut oteltiin ilmailuviisiottelun säännöillä kolmeen pistoon ja kahteen minuuttiin.

Miehet:

  1. Mikko Honkasalo, TMÅF, 32 voittoa
  2. Sami Partti, Allez, 32
  3. Andreas Brink, Ruotsin ilmavoimat, 31
  4. Filip Magounakis, Ruotsin ilmavoimat, 29
  5. Ville Ojell, KuMi, 29
  6. Ville Rosenlund, TMÅF, 28
  7. Jesperi Lauhio, Habda, 28
  8. Janne Asplund, HFM, 26
  9. David del Olmo, Allez, 26
  10. Matti Pulli, UR33, 24
  11. Toivo Kivirinta, PM-BF, 24
  12. Alexander Posnov, Venäjä, 24
  13. Joachim Eide, Norjan ilmavoimat, 24
  14. Yakov Skoblov, KuMi, 22
  15. Oskari Taponen, OMS, 22
  16. Henry Juslin, PM-BF, 22
  17. Lauri Lappalainen, Allez, 22
  18. Andreas Näsman, Ruotsin ilmavoimat, 21
  19. Glenn Müller, Norjan ilmavoimat, 21
  20. Mikko Luukkanen, KuMi, 20
  21. Bjørn Sævik, Norjan ilmavoimat, 20
  22. Keijo Saarman, KuMi, 19
  23. Antti Hyvärinen, KuMi, 18
  24. Antti Kares, KuMi, 18
  25. Juha Lång, KK, 17
  26. Arto Keskiniva, PM-BF, 17
  27. Joachim Sjunnesson, Ruotsin ilmavoimat, 17
  28. Ilkka Kronholm, Allez, 17
  29. Kalle Nuuja, HN5O, 15
  30. Chris Kampara, OMS, 14
  31. Pekka Auvinen, OMS, 13
  32. Joni Arola, KuMi, 13
  33. Joona Rissanen, POM, 13
  34. Hugo Malmqvist, Ruotsin ilmavoimat, 13
  35. Anton Moberg, Ruotsin ilmavoimat, 11
  36. Janne Saarikko, UR33, 10
  37. Samu Wilhelmsson, OMS, 10
  38. Gabriel Björklund, Ruotsin ilmavoimat, 7
  39. Patrick Johansson, Ruotsin ilmavoimat, 7
  40. Risto Degerman, OMS, 5

Miesten joukkuekilpailu:

  1. Ilmavoimat 1, 13 voittoa
  2. Allez, 9
  3. Ilmavoimat 2, 9
  4. KuMi mix, 9
  5. Mix 1, 8
  6. Mix 2, 8
  7. Norja, 8
  8. PM-BF, 7
  9. KuMi 2, 5
  10. OMS, 5
  11. Ruotsi 1, 4
  12. Ruotsi 2, 3
  13. Oulu mix, 2
  14. Total mix, 1

Naiset:

  1. Irina Aschehoug, Norjan ilmavoimat, 18 voittoa
  2. Sari Kojo, PM-BF, 17
  3. Katri Pirhonen, KuMi, 12
  4. Ida Lundkvist, Ruotsin ilmavoimat, 12
  5. Seija Polkko, Allez, 10
  6. Leila Suvantola, POM, 10
  7. Sari Männikkö, OMS, 9
  8. Elina Laakso, Allez, 8
  9. Anniken Milhahn, Norjan ilmavoimat, 7
  10. Riina Pitkänen, HN5O, 4
  11. Hanne Hämäläinen, KK, 4

Naisten joukkuekilpailu:

  1. Norja-Ruotsi, 6
  2. Sarit, 3
  3. Allez, 1
  4. Linnan neidot, 1